
TRADYCJA I TERAPIA – PALMY WIELKANOCNE W EDUCentrum!
W naszej pracowni Terapii Zajęciowej (semestr 4) zapachniało wiosną i tradycją! Słuchacze podczas ostatnich zajęć praktycznych przygotowywali autorskie palmy wielkanocne, łącząc techniki arteterapii z kultywowaniem regionalnych obyczajów.
Dla przyszłego terapeuty zajęciowego tworzenie palmy to coś więcej niż dekoracja – to doskonałe ćwiczenie, które można wykorzystać w pracy z seniorami, dziećmi czy osobami z niepełnosprawnościami.
Dlaczego to zadanie jest tak ważne w terapii?
– Trening motoryki małej: Precyzyjne wiązanie bazi, układanie bukszpanu i mocowanie kolorowych wstążek to świetne ćwiczenie dla dłoni.
– Stymulacja sensoryczna: Praca z naturalnymi materiałami (suszki, bazie, gałązki) angażuje zmysły dotyku i zapachu.
– Poczucie sprawstwa: Samodzielne wykonanie pięknej palmy buduje pewność siebie i daje ogromną radość z efektu końcowego.
– Integracja: Wspólna praca przy jednym stole sprzyja rozmowom i wymianie doświadczeń.
Nasi słuchacze z 4. semestru wykazali się ogromną kreatywnością – każda palma jest inna, wyjątkowa i wykonana z najwyższą dbałością o detale!




