TECHNIK MASAŻYSTA

W PIERWSZYM SEMESTRZE SŁUCHACZE ZWOLNIENI Z OPŁATY ZA CZESNE!

Policealna szkoła stacjonarna, wieczorowa lub weekendowa dla dorosłych.
Czas trwania nauki – 2 lata (4 semestry)

Technik masażysta stanowi średni personel medyczny. Stosuje wszystkie metody i techniki masażu oraz zabiegi, które usprawniają leczenie i rehabilitację ludzi chorych, a także relaksują i odmładzają zdrowych, wykonuje masaż w: medycynie, sporcie, kosmetyce i profilaktyce. Technik masażysta może pracować jako członek zespołu rehabilitacyjnego bądź świadczyć usługi indywidualnie.

Miejsca pracy:

– szpitale,

– przychodnie rehabilitacyjne,

– gabinety fizjoterapeutyczne,

– sanatoria,

– hotele,

– gabinety odnowy biologicznej,

– ośrodki SPA,

– prywatne gabinety masażu,

– masażysta drużyny sportowej.


Wykonywanie masaży, zwłaszcza leczniczych, to niezwykle przydatna umiejętność. Masażysta potrafi jednak o wiele więcej – bez trudu może przeprowadzić zabiegi rehabilitacyjne oraz masaże relaksacyjne i rozluźniające. Podobne usługi może więc kierować do pacjentów powracających do zdrowia, osób z bólami stawów i kręgosłupa, jak również do każdego, komu zależy na odprężeniu oraz lepszym samopoczuciu.
Zawód ten może wykonywać technik masażysta. Aby być zdolnym do samodzielnej pracy, nie wystarczy jednak poznać praktyczne tajniki masowania. Osoba o tym tytule zawodowym musi posiadać pełną wiedze na temat anatomii oraz wielu innych zagadnień medycznych. Z tego też względu nauka na tym kierunku trwa 2 lata. W tym czasie kursanci mogą poznać podstawy psychologii w ochronie zdrowia, zarys fizjoterapii, zagadnienia kliniczne w masażu czy anatomię z fizjologią. Kluczowe jest również nabycie umiejętności udzielenia pierwszej pomocy. W Edu Centrum zajęcia odbywają się zaocznie, dzięki czemu bez problemu mogą się na nie zapisać osoby pracujące bądź uczące się dziennie. Miejscem weekendowych spotkań jest Białystok.

Technik masażysta – jak wygląda praca?

Masażysta zajmuje się przede wszystkim wykonywaniem zabiegów, których celem jest poprawa zdrowia oraz jakości życia pacjentów. Nie każdy może jednak zostać dobrym masażystą, ponieważ powinien wyróżniać się określonymi predyspozycjami. Ten zawód wymaga często przyjmowania pozycji stojącej, nawet w 8 godzinnym trybie. Oznacza to więc, że nie powinny się go podejmować osoby borykające się z problemami stawów czy schorzeniami kręgosłupa. Wytrzymałość fizyczna także jest ważnym atutem w pracy masażysty. Równie znaczące jest nastawienie: otwartość wobec ludzi, empatia, a także chęć do rozmowy.
Zajęcia odbywające się zaocznie w naszej szkole stanowią doskonałą szansę na pozyskanie zupełnie nowych umiejętności, które zostaną potwierdzone dyplomem. Co więcej, pierwszy semestr jest całkowicie bezpłatny! Główna placówka to Białystok, przy ulicy Kopernika. Zachęcamy do zapisów na kierunku technik masażysta.

Aktualności - Technik masażysta

shaban
20 stycznia 2016

MAMY SIĘ CZYM CHWALIĆ…

educentrum
20 sierpnia 2018

Rozpoczęcie roku szkolnego 2018/2019

educentrum
4 czerwca 2018

DARMOWE KURSY!

Rozkład zajęć

Terminarz zajęć

Zajęcia na kierunku technik masażysta odbywają się co tydzień!

Przejdź do paska narzędzi