Plecy

HIGIENISTA/KA STOMATOLOGICZNY

KIERUNEK BEZPŁATNY!

Policealna szkoła stacjonarna, weekendowa
czas trwania nauki – 2 lata (4 semestry)

W stosunku do zajęć asystentki stomatologicznej praca higienistki jest bardziej zaawansowana pod względem możliwości wykonywania procedur medycznych. Higienistka/higienista posiada uprawnienia do samodzielnego wykonywania zabiegów higieniczno-leczniczych  w jamie ustnej pacjenta, tworzy średni personel medyczny, którego pracę wiąże się z profilaktyką stomatologiczną. Zawód higienistki jest regulowany prawem. W Polsce rozwija się on bardzo dynamicznie. Gabinety stomatologiczne chcąc zapewnić pacjentowi najwyższą jakość usług – zatrudniają higienistki stomatologiczne.

  • wszelkiego typu poradniach stomatologicznych
  • gabinetach stomatologicznych publicznych zakładów opieki zdrowotnej
  • prywatnych gabinetach stomatologicznych
  • klinikach i poradniach dentystycznych
  • oddziałach chirurgii szczękowej
  • zespołach implantologicznych

Zapraszamy na dwuletnią szkołę do miasta Białystok wszystkie osoby, które pragną w przyszłości zostać higienistkami / higienistami stomatologicznymi. Zgodnie z rozporządzeniem Ministra Zdrowia osoba zatrudniona w gabinecie dentystycznym na tym stanowisku musi posiadać wykształcenie potwierdzone dyplomem. Kierunek prowadzony jest w zgodzie ze wszelkimi wytycznymi MEN, zapewniając jednocześnie uczestnikom dostęp do wszelkich materiałów oraz pomocy dydaktycznych, których będą potrzebować podczas czterech semestrów. Wszystkie zajęcia odbywają się na miejscu u nas w szkole.

Higienistka stomatologiczna jest coraz częściej spotykanym stanowiskiem w gabinetach dentystycznych. Jej kompetencje są dość szerokie i obejmują takie zabiegi jak: usuwanie kamienia nazębnego, skaling, a także aplikowanie materiałów profilaktycznych. Do zadań higienistki stomatologicznej należy ponadto promocja zdrowia oraz edukowanie pacjentów w zakresie prawidłowej higieny jamy ustnej. Poza tym osoba po naszym szkole może pracować jako asystentka stomatologa.

Cykl kształcenia obejmuje zarówno zajęcia czysto teoretyczne, mające na celu przekazanie podstawowej wiedzy, jak i ćwiczenia praktyczne z wykorzystaniem nowoczesnych technik i narzędzi. Na dwóch ostatnich semestrach uczestnicy będą mieli możliwość odbycia praktyk zawodowych w gabinetach dentystycznych. Warto wspomnieć, że higienistka stomatologiczna wykonuje zabiegi z polecenia lekarza bądź pod jego nadzorem. Nie może go w żaden sposób zastąpić.

Mając to wszystko na uwadze, nauczanie jest prowadzone w taki sposób, aby w dwa lata przygotować wszystkich uczestników do wykonywania powierzonych im zadań w sposób właściwy, bezpieczny dla pacjenta, z przestrzeganiem najwyższych standardów oraz obowiązujących przepisów prawa.

W razie jakichkolwiek pytań związanych z programem, opłatami czy rabatami, zapraszamy do odwiedzenia sekretariatu szkoły bezpośrednio w mieście Białystok bądź kontaktu za pośrednictwem umieszczonego na stronie formularza kontaktowego. Odpowiemy w najbliższym możliwym terminie.

Aktualności - Higienistka Stomatologiczna

educentrum
27/05/2021

Zajęcia z Oral-B

educentrum
01/07/2022

WAKACJE 2022

educentrum
22/11/2020

Nabór 2021