Plecy

ASYSTENT/KA STOMATOLOGICZNY

KIERUNEK BEZPŁATNY!

Policealna szkoła stacjonarna, weekendowa
czas trwania nauki – 1 rok (2 semestry)

Asystent/ka dba przede wszystkim o organizacje pracy gabinetu stomatologicznego. Pomaga w utrzymaniu w należytej czystości miejsca pracy, sterylizuje narzędzia pracy stomatologa, dezynfekuje, odkaża. Czynnie asystuje podczas zabiegu, przygotowuje materiały do wypełnienia lub wycisków, opiekuje się pacjentem. Asystentka pomaga prowadzić dokumentację lekarską, umawia pacjentów na wizyty oraz dokonuje zapisów i pobiera opłaty za zabieg.

Miejsca pracy:

  • wszelkiego typu poradniach stomatologicznych
  • gabinetach stomatologicznych publicznych zakładów opieki zdrowotnej
  • prywatnych gabinetach stomatologicznych
  • klinikach i poradniach dentystycznych
  • oddziałach chirurgii szczękowej
  • zespołach implantologicznych

Zawód, który oferuje nasza szkoła przeznaczony jest dla wszystkich osób pragnących pracować w gabinecie stomatologicznym. Wystarczy rok, aby zyskać potrzebne do tego kwalifikacje i rozpocząć karierę jako asystentka stomatologiczna. Obecnie niemal w każdej większej lub mniejszej miejscowości powstaje bardzo wiele nowych gabinetów stomatologicznych. Dlatego też absolwenci naszego kierunku nie będą się musieli martwić o znalezienie ciekawej oferty.

Wszystkie zajęcia odbywają się w mieście Białystok, na terenie naszej placówki. Do szkoły mogą zapisać się osoby, które ukończyły mają wykształcenie średnie, nawet w przypadku gdy nie posiadają matury. Zajęcia składają się z części teoretycznej oraz praktycznej. Każdy uczestnik pragnący pracować jako asystent/asystentka stomatologiczna zdobędzie podstawową wiedzę z zakresu anatomii, fizjologii oraz patologii narządu żucia. Zapozna się z aktualnymi standardami, procedurami i przepisami prawa związanymi z organizacją pracy w gabinecie dentystycznym, a także uzyska umiejętności posługiwania się narzędziami stomatologicznymi.

Nasza szkoła realizuje program, który jest w całości zgodny z podstawą programową oraz wytycznymi Ministerstwa Edukacji Narodowej. Na zakończenie szkoły każdy otrzyma dyplom ukończenia szkoły policealnej. Zapewniamy dostęp do wszystkich niezbędnych materiałów dydaktycznych w trakcie trwania nauki.

Asystentka stomatologiczna dba nie tylko o sprawy organizacyjne związane z działalnością gabinetu, ale zapewnia także komfort psychiczny pacjentom, a jednym z jej głównych zadań jest skuteczna komunikacja z lekarzem. W trakcie trwania kursu przywiązujemy wagę do wszystkich aspektów pracy na tym stanowisku. Uczestnicy nauczą się także obsługi programów komputerowych, dzięki którym możliwa jest elektroniczna rejestracja pacjentów oraz tworzenie dokumentacji technicznej.

Serdecznie zapraszamy na roczny kierunek do naszej placówki w mieście Białystok. W razie jakichkolwiek pytań, zachęcamy do kontaktu za pośrednictwem telefonu lub e-maila.

Aktualności - Asystentka stomatologiczna

educentrum
21/01/2022

Nabór 2022

educentrum
12/05/2022

NABÓR NA WRZESIEŃ 2022

educentrum
01/07/2022

WAKACJE 2022